Sobota 22. prosince

Josef mávl na převozníka, který na malé loďce vesloval po jezeře. „Potřebujeme převézt, dobrý muži.” Josefův hlas se rozezněl nad vodou. To undiny, vodní víly, jej nechaly zvučně odrážet od jiskřivé vodní hladiny. Převozník stočil okamžitě svou bárku ke skupince poutníků a začal veslovat směrem k nim mocnými údery o hladinu. Byl to silný muž, již poněkud starší věkem, ale fyzickou prací měl ztepilou postavu a do bronzova opálenou pleť. S úsměvem na líci na ně volal: „Dobrý podvečer, lidé milí, připravte se tedy na cestu. Rád vás převezu, snad se mi všichni do lodičky vejdete!”

Magdaléna s Jakubem na sebe pohlédli. Oba cítili, že přišel čas jejich rozloučení. „Dál už s vámi pokračovat v cestě do Betléma nebudeme, vrátíme se domů do naší chaloupky.” I když bylo těžké se nyní rozžehnat, všichni věděli, že je to tak správné a že se jistě brzy znovu setkají. Objali se a popřáli si štěstí, zdraví a všeho dobrého. Petr, tak se jmenoval starý převozník, pak pomohl nejdříve Marii nastoupit do loďky. Magdaléna podala do rukou své přítelkyni chundelatého Snížka, který bečel na celé kolo. To se asi loučil se svými lidskými kamarády a také s pejskem Kulišákem, který dával jasně najevo, že chce zůstat už navždycky s pastýřem Jakubem a krásnou Magdalénou. Josef s Jakubem a Petrem pak pomohli nalodit i oslíka Šediváčka. Nebylo přeci pochyb, že ten nerozlučný společník musí pokračovat v cestě do Betléma se svou lidskou rodinou. Jako poslední naskočil Josef. Petr odrazil od břehu vstříc zapadajícímu slunci, jehož záře zaplavila celé tohle kouzelné místo. Ještě dlouho si mávali a možná i nějakou tu slzičku dojetí z tváří setřeli. „Opatrujte se, přátelé.” „Chovejte v lásce jeden druhého.”

Ohnivé slunce zbarvilo oblohu do červeno-oranžova a pak se schovalo za obzor. Na nebeské báni jej vystřídala luna, té noci v úplňku. Ten kulatý stříbrný kotouč se zrcadlil v jezeře. Marie pozorovala zářící lunu na nebi i její odraz a zasněně hladila své kulaťoučké bříško. „I mé děťátko již ta luna čarodějka volá na svět. Cítím to.”  

Inspirace:

Dnes přidejme do naší domácí scenérie další postavu, převozníka Petra. Třeba i vodní víly a mističku s vodou (zrcátko symbolizující vodu a zrcadlení). Voda nese život. Už brzy se narodí Ježíšek. Poděkujme vodě a slavnostně vypijme sklenici té životadárné tekutiny. Prociťme si, jak osvěžuje všechny části našeho těla.

 il 570xN.1177649739 o7po

zdroj: https://www.etsy.com/ca/listing/508252389/lady-of-the-lake-fairytale-card-fantasy